Program rychlé, účinné a bezpečné hubnutí

Rychlost s jakou lidé ztrácejí nadbytečné kilogramy je velmi individuální. Z klinických studií vyplývá, že ženy při kompletní náhradě jídla ztratí 6-8 kilo za měsíc, muži o něco více. Jak dlouho budete dietu držet závisí na celkovém počtu kilogramů, které chcete ztratit a na vašem individuálním způsobu hubnutí.

Každý den je třeba sníst doporučené množství porcí a min. 2,5 l povolených tekutin (do povolených tekutin nepočítáme kávu a černý čaj, které jsou močopudné).

Program kompletní náhrady stravy trvá 3 - 4 týdny a je nutné držet ho pod odborným dohledem. Po jeho ukončení následuje fáze přechodu na pevnou stravu. V případě, že chcete větší úbytek váhy a s Cambridge dietou pokračovat, pak do programu vložíme Extra týden (3 porce diety + 1 vyvážené jídlo). Po jeho ukončení budete moci v programu opět pokračovat.

Nejefektivnější způsob jak ryhle a bezpečně zhubnout je držet Cambridge Diet jako jediný zdroj výživy. To  znamená, že běžná strava bude nahrazena širokým sortimentem plnohodnotných dietních polévek, koktejlů a žvýkacích tyčinek. Každý den budete jíst 3 až 4 porce.

Váha nebude klesat rychleji, pokud budete užívat méně porcí nebude vaše váha klesat rychleji - své tělo naopak oberete o potřebné živiny a sami si můžete způsobit nechtěné zdravotní komplikace. První dny držení diety jako jediného zdroje výživy jsou nejtěžší. Snažte se něčím se zaměstnat. Jakmile pocítíte hlad, napijte se vody a pokud je to možné, jděte se projít. Snažte se vykonávat nějakou aktivitu a nemyslete na jídlo.

scroller_3 Kromě vody, kterou použijete na přípravu koktejlů a polévek vypijte každý den ještě minimálně 2,5 l z níže uvedených povolených tekutin:
voda z vodovodu, balená voda bez příchutí
minerálky sycené i nesycené - bez příchuti
černá káva bez mléka a bez cukru
káva, káva bez kofeinu bez mléka a bez cukru
zelený nebo černý čaj bez mléka, bez cukru a bez citrónu.

Káva a čaj obsahují kofein a jsou močopudné - nezahrnují se tedy co celkového pitného režimu.
Kávy a čaje pijte tolik nakolik jste byli zvyklý před zahájením diety.


Pití jakéhokoliv alkoholu je u Cambridge Diet přísně zakázáno!

Potrava, kterou normálně přijímáte se z velké části skládá z vody. Nyní, když držíte dietu, musíte hodně pít. Tímto způsobem můžete předejít problémům jako jsou dehydratace, slabost, bolesti hlavy, bolesti svalů, zácpa, náladovost. V průběhu procesu hubnutí vznikají při spalování tuků odpadní látky. Ty odcházejí z těla močí, stolicí a potem. Dostatečné množství tekutin tomu pomáhá.

Cambridge Diet se skládá z vysoce koncentrovaných živin. Pití většího množství vody přispívá k lepšímu ředění minerálů a usnadňuje jejich distribuci v těle. Při kompletním nahrazení stravy rychle zhubnete, protože dieta obsahuje velmi málo kalorií. Nízký obsah sacharidů je klíčem k úspěchu. Je to nejdůležitější faktor, který umožňuje dlouhodobé držení diety.

Jakmile sníte nebo vypijete něco nepovolené, ať už je to jablko, mléko v kávě, nebo jakýkoli jiný cukr, stěžujete si průběh diety. Dochází ke snížení ketogenních látek, tělo ihned pozastaví či dokonce zastaví spalování vlastních tukových zásob a vy přestanete hubnout. Současně se vám vrátí pocit hladu.

Nezapomeňte, že Cambridge Diet obsahuje všechny potřebné výživné látky, které tělo potřebuje při programu kompletní náhrady stravy. Při úplné náhradě stravy je povoleno konzumovat pouze Cambridge Diet a tekutiny. Jakékoliv jiné potraviny nebo nápoje nepatří k dietě a pokud je budete jíst, nemůžete očekávat stejné výsledky.

Po ukončení prvního týdne používání Cambridge můžete být na sebe hrdí. Podařilo se vám zbavit se několika kilogramů a jste na nejlepší cestě dosáhnout svou ideální váhu. Zapisujte si pravidelně svoji váhu a míry. To vám dá sílu pokračovat až do úspěšného konce. Pamatujte si, že úbytek váhy je největší v prvních týdnech užívání diety.

Pomoc a podpora rodiny a přátel je velmi důležitá. Snažte se je přesvědčit, aby vám pomohli.Podpora a ocenění je nejdůležitější v těžkých chvílích (když dostanete chuť na jídlo apod.). Váš poradce zde zaujímá rozhodující postavení. Obraťte se na něj, kdykoli budete potřebovat pomoc.

undefined

 

Cambridge Diet byla speciálně vyvinuta pro osoby, jako jste vy, které si přejí rychle, bezpečně a bez komplikací snížit svojí nadváhu a tuto získanou nižší váhu si udržet. Výzkum začal v roce 1970 a jeho výsledkem byla první tzv. VLCD dieta (velmi nízkoenergetická dieta).